Orlando’da Bir Hafta: İşte Qlik Connect 2024’te Yaşadıklarımız!

12 Haziran 2024

Teknolojinin her geçen gün geliştiği günümüzde, veri analitiği, yapay zeka, entegrasyon gibi konular oldukça dikkat çekmektedir. Bu yıl ABD’nin Florida eyaletinin Orlando şehrinde gerçekleşen Qlik Connect 2024 etkinliğinde bu üç güzel başlık altında heyecan verici bir serüven yaşadık. DQ Türkiye olarak katıldığımız bu etkinlikte Qlik’in yeni yol haritasını ilk duyanlardan ve duyuranlardan biri olmak bizler için oldukça gurur vericiydi. Etkinlikte birçok oturuma katılarak alanında yetenekli birçok konuşmacıyı dinledik. Yepyeni yüzlerle tanışarak birbirimizden ilham aldık ve deneyimlerimizi paylaştık. İşte o gün neler yaşadık birlikte bakalım!

3-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen bu güzel etkinlikte farklı kültürlerden gelen birçok insan ile buluştuk. Etkinlik günleri boyunca çeşitli oturumlar, etkinlikler düzenlendi. Bizler de birçok farklı oturuma katılarak her konuda fikir sahibi olmaya çalıştık. Yapay zeka, veri analitiği, entegrasyonunun vurgulandığı bu etkinlikte Qlik yeni yol haritasını duyurdu. Bu yaz yani Temmuz 2024 tarihinde kullanıma sunacağı iki yenilikten bahsetti. Qlik Talend Cloud ve Qlik Answers.

Qlik Talend Cloud, gelişmiş veri entegrasyonu ve yapay zeka destekli otomasyonu bir araya getirerek veri kalitesini sağlıyor ve yapay zekanın benimsenmesini hızlandırıyor. Hem kod olmadan hem de pro-kod seçenekleriyle sorunsuz kurulum ve dağıtım imkanı tanıyor. ‘Modern veri mühendisliği’ yetenekleriyle Qlik Talend Cloud çift bir yaklaşım sunuyor; üretkenlik için kod olmadan, gelişmiş kullanım durumları için ise pro-kod, veri boru hatlarının hızlı kurulum dağıtımını sağlıyor. Bu kapsamlı yaklaşım sadece yapay zekanın benimsenmesini kolaylaştırmakla kalmıyor aynı zamanda işletmelerin yapay zekadan etkili bir şekilde yararlanma yeteneklerini artırıyor.

Dağınık belgeler, e-postalar ve çevrimiçi materyaller arasında kolayca gezinerek sorularınızı anında yanıtlayan akıllı bir asistan hayal edin. Artık etmenize gerek yok çünkü Qlik Answers Temmuz 2024 itibariyle karşınızda. Son nesil yapay zeka ve RAG teknolojisi ile desteklenen bu çözüm sizlere dikkatle düzenlenmiş bilgi tabanlarından elde edilen alakalı ve kişiselleştirilmiş yanıtlar sunuyor. Daha iyi iş kararları ve sonuçları elde etmek için sorularınıza gerçek cevaplar almanızı sağlıyor. Qlik karmaşıklığı ortadan kaldırarak kullanım kolaylığı ve kaliteyi sağlıyor.

Bu değerli etkinlikte Qlik aynı zamanda AWS ile stratejik iş birliği anlaşmasını imzaladıklarını da duyurdu. Qlik çözümlerini AWS bulut ve üretken yapay zeka teknolojileriyle birleştirerek güvenilir kurumsal yapay zekaya giden yolu kolaylaştıracağının haberini verdi. Veri analitiği, yapay zeka alanında bir dönüm noktası olan bu etkinlikte bulunmak bizler için çok keyifli ve değerliydi. Bizlere yepyeni bakış açıları sunan bu etkinlik için Qlik’e teşekkür ederiz.