Qlik Mayıs 2024 Yeni Sürümü Çıktı!

20 Mayıs 2024

Heyecan verici haberlerle geldik!

Qlik Mayıs 2024 yeni sürümü çıktı! İşte bu yeni serüvende sizleri bekleyenler!

  • Önyükleme Uygulamaları İşlevselliği (Preload Apps Functionality): Qlik Sense’de artık müşterilerin uygulamaların önyüklemesini yapılandırıp, zamanlamasını yapabilme özelliği mevcut! Müşterilerin yoğun talep ettiği bu yenilik ile daha büyük uygulamalarda, veri setlerini bir uygulama içinde hemen hemen anında kullanılabilir hale getirerek son kullanıcı deneyimi iyileştirilebilecek. Bu görevlerin yönetimi artık daha basit. Qlik Yönetim Konsolu, Önyükleme Görevleri: Oluştur, Düzenle ve Sil.
  • Parquet Dosyalı ile İç İçe Geçmiş Verilerin Yüklenmesi ve Saklanması Desteği: Qlik ilişkilendirme motoru artık iç içe geçmiş alanlarla bir Parquet dosyasını yükleme ve saklama desteğini içermektedir.
  • Görselleştirmeler ve Panolar: Arka plan rengi opaklığında yenilik! Renk seçiciye yeni bir opaklık kontrolü geliyor. Bu özellik ile yeni eklenen ve kaydırıcı işlevini kullanma seçeneğiyle rengin şeffaflığını ayarlamak artık kolaylaşıyor. Bu yenilik sayesinde yığılmış grafiklerinize daha fazla zarafet katın!
  • Buton ve Tablo İyileştirmeleri: Butonlarda gezinme iyileştirmeleri gerçekleştirildi. “Sayfaya Git: Belirli Grafik Belirt.” Yeni Düz tablo ve Pivot tablo geliştirmelerine devam ediliyor çünkü onlar sadece klasik değil aynı zamanda favoriler! Düz tabloda; daha küçük sütunlar ve url bağlantıları. Pivot tabloda; boyut sınırları, ölçü biçimlendirme. Üstelik artık hem Düz tabloda hem de Pivot tabloda boyut sütunlarında değerleri tıklanabilir bağlantılar olarak görüntüleme seçeneği mevcut!

Qlik’in yeni sürümüyle gelen bu yeniliklerle iş zekası çözümlerinde bir adım daha öne çıkın! Gelişmiş özelliklerle veri analizi süreçlerinizi daha hızlı ve verimli hale getirerek çalışma performansınızda mükemmelliği yakalayın. İş dünyasında daha bilinçli olarak rekabet avantajı sağlayın.