Yapay Zeka stratejilerinizin hayat bulduğu yer: Qlik Staige!

21 Şubat 2024

Yapay zekanın yaratıcı gücü artık günümüzün gerçeklerinden biri. Sadece ülkemizde değil tüm dünya genelindeki işletmelerin ortak bir istemi var: yapay zeka ile ilerlemek ve rekabetçi ortamda bir adım daha öne çıkmak. Fakat işletmeler, her geçen gün gelişen bu teknolojiyle tam olarak nereden başlayacaklarını bilmiyor ve yapay zekanın riskleri başlıklı haberlerden dolayı adım atmaktan da kaçınıyorlar. Aynı zamanda yapay zekayı benimseme yolculuklarında yaşayabilecekleri kötü veri kullanımı, çalışan güvenliği faktörü gibi zorluklardan da korkuyorlar. İşte tam bu noktada devreye Qlik Staige giriyor!

Qlik Staige işletmelerin riski yönlendirmesine, karmaşıklığı anlamasına ve yapay zekanın etkisini şu anda ve gelecekte genişletmesine destek olmak için geliştirilmiştir ve amacı yapay zekanın bir kuruluşun operasyonlarının her yönüne yerleşmesidir. Qlik Staige ile işletmeler rahatlıkla yapay zeka ışığında yürüyebilir, her an değişen ve gelişen iş dünyasında rekabetçi ortamdan sıyrılıp kendini ortaya çıkarabilir ve yapay zekanın gerçek faydasından yararlanabilirler.

Staige, şu an Qlik’in yapay zeka ve makine öğrenmesi yeteneklerini bir araya getiren bir portföy olmakla beraber mevcut yapay zeka yeteneklerini de daha bütün bir hale getirmektedir. Aynı zamanda entegre bir yapay zeka platformu sağlama açısından da önemli bir konumdadır. Asıl vurgusu ise mevcut yapay zekanın erişilebilirliği, yönetişimi ve ölçeklenebilirliği üzerinedir. Bir diğer amacı da işletmelere kendi verilerini, ChatGPT ve Hugging Face gibi büyük dil modellerinden gelen verileri kullanarak üretken yapay zeka modelleri geliştirmek ve eğitmek için araçlar sağlamaktır. Peki Qlik Staige işletmelere yapay zekayı benimsemeleri için nasıl çözümler sunuyor?

  • Yapay zeka için güvenilir bir veri temeli oluşturuyor. Qlik Veri Entegrasyonu ve Talend sadece teknolojik çözümler değil güvenilir yapay zekaya hazır veri kaynağı, birleştirme, hazırlama ve sunma konusunda ana olgulardır. Bu temel çözümler veri süreçlerini optimize eder, riskleri azaltır.
  • Yapay zeka ile güçlendirilmiş analitikle bilgileri bulma ve harekete geçirme. Otomatik oluşturma aracılığıyla analiz daha kolay hale geliyor ve temel iş süreçlerinin daha derin anlayışını sağlıyor.
  • Gelişmiş kullanım senaryoları için yapay zeka oluşturma ve dağıtma. Veri bilimi işlemlerini basit hale indirgeyerek daha fazla kullanıcıya erişilebilir hale getirirken, teknik personelin yeni kullanım senaryoları için özelleştirilmiş yapay zeka çözümleri geliştirilmesine olanak tanır.

Veri ve analitik alanındaki bu heyecan ve tutku gün geçtikçe artıyor. İşletmelerin bu yola korkmadan ve bilinçli bir şekilde girebilmesi için Qlik Staige kural bozan bir olgu. Yapay zekayı gerçeğe dönüştürmek için Qlik Staige’in gücünden yararlanın ve güvenilir bir veri temeli, otomasyon ve uygulanabilir tahminlerle işletmeniz çapında etki sağlayın.