TELCOSET

TELCOSET

Verilerin tek yerde raporlanması ile bakış açımız zenginleşti ve hızlı karar vermek alışkanlık haline geldi.

Haluk ÇAKAN – İş Süreçleri ve Kalite Direktörü


Ülkemizde bugün bir çok firmanın farklı platform ve altyapılarda, iş sürekliliğinin esas olduğu BT hizmetleri ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebeple firmalar sistem entegrasyonu konusunda derin bilgi birikimine ve tecrübeye ihtiyaç duymaktadır.

Telcoset, kablolamadan, ağ tasarımına; donanım seçeneklerinden, bütünleşik iletişim ve yönetim sistemlerine; mesajlaşmadan işletime kadar hemen hemen tüm BT ve veri iletişimi konularında derin teknik bilgiye sahiptir. Telcoset, müşterilerine aşağıdaki danışmanlık ve entegrasyon hizmetlerini sunmaktadır:

  • Sistem Entegrasyon Çözümleri
  • Microsoft Çözümleri ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Microsoft Lisanslama Çözümleri
  • Network Çözümleri
  • Altyapı Kablolama Çözümleri
  • İş Devamlılık Çözümleri
  • Veri Merkezi Tasarımı ve Optimizasyon Çözümleri
  • Veri Merkezi Altyapısı (Güç, Soğutma, Etkinlik, Sıcaklık, Nem, Hava akışı kapasitesi, Ağ) Keşif Hizmetleri
  • Veri Merkezi CFD (Computational Fluid Dynamics) Soğutma Analizi ve Tasarım Hizmetleri

Sistem entegrasyon danışmanlığında Türkiye’deki güçlü oyunculardan biri ve “Uptime Institute Accredited Tier Designer” sertifikasına sahip bir firma olan Telcoset, Uptime Institute ve Data Center Dynamics sertifikalarına sahip dört personele sahiptir. Telcoset, aralarında Borsa İstanbul, Türk Telekom, Ericsson, TFKB, Turkcell, Halkbank, 3.Köprü, Gebze Organize Sanayi, Tübitak ve Superonline gibi marka ve kurumların da bulunduğu 30’dan fazla müşterisi için son beş yılda Türkiye’de 20.000 m2 Veri Merkezi tasarımı ve kurulumu yapmıştır.

İş dünyasının rekabetçi ortamında, firmamızın sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayabilmesi için bilginin gücünü daha etkin bir şekilde kullanabilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yüksek pazar payına ulaşabilmek için doğru kararları verebilmeli ve doğru çözümleri uygulayabilmeliyiz. Bunun için var olan iş performansını anlamlandırıp bilgiye dayalı iş kararları alabilmeli ve tüm Telcoset grup şirketlerinin iş verilerini doğru şekilde konsolide ve analiz edebilmeliyiz. İş zekası çözüm arayışımız bu olgularla şekillendi ve pazardaki pek çok iş zekası çözümünü analiz etmeye başladık. Hız, kolay entegrasyon, yetkin ekip ve uygun bütçe gibi pek çok kriteri karşılayan Qlik Sense ürününe bu doğrultuda karar verdik.

Telcoset ve grup şirketlerinin (ITPS, T-Servis ve Airmind) ERP, CRM, Veritabanı uygulamaları, Excel Tabloları gibi pek çok kaynaktan alınan verileri, her hafta bu verilerin toplanması ile analiz ediliyor ve karar mekanizmaları alınan bu raporlarla şekilleniyordu. Tüm bu verileri Qlik Sense İş Zekası uygulamasında toplayarak anlık ve akıllı kullanıcı dostu raporlar oluşturduk. Bu raporları iş sahiplerinin etkin bir şekilde kullanmasını sağlayarak hızlı kararlar almalarını sağladık. Bu fayda ile tüm projelerimizin verimlilik katsayısının arttığını gözlemliyoruz.

DQ Türkiye ekibinin Qlik Sense ve ERP uygulamalarındaki tecrübesini projenin tüm aşamalarında hissettiğimizi belirtmek isterim. Ürünü iyi tanıyan bir ekip sayesinde proje sırasında karşılaştığımız sorunlara hızlı bir şekilde çözüm bularak yolumuza devam ettik. Qlik Sense’i kullanmaya başlayan tüm kullanıcılarımız ürünün kullanım kolaylığı ve verilerin yorumlanmasının iş sonuçlarında pek çok olumlu etkiye yol açtığı konusunda görüş bildirdiler. Bu projeyi yapmamızı sağlayan DQ Türkiye yönetim ve proje ekibine teşekkür etmek istiyorum.

Qlik Sense ile ilgili daha detaylı bilgi için Qlik Sense sayfasını ziyaret edebilirsiniz.