HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

DQ Türkiye – Qlik Authorized Reseller & Talend Gold Partner

DQ Türkiye 2005 yılından beri bilgi teknolojileri sektöründe yer alan profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından kurulmuş, kurumsal şirketlere üstün kaliteli çözümler ve hizmetler sunan bir teknoloji şirketidir.

İstanbul ve İzmir ofisleri, 50+ profesyonel ekibi ile, Türkiye’nin ilk 1000 listesinde yer alan kurumsal müşterilere ve çok uluslu şirketlere yurtiçinde ve yurtdışında İş Zekası (Business Intelligence – Qlik Sense – Qlikview), Veri Yönetimi ve Entegrasyonu (Data Integration – Talend), İleri Analitik (Advanced Analytics) gibi alanlarda çözüm ve hizmet sunmaktadır.

DQ Türkiye, ABD merkezli teknoloji şirketleri olan Qlik (Authorized Reseller) ve Talend (Gold Partner) iş ortağıdır. Ege Teknopark içerisinde geliştirdiği yazılımları yurt içi ve yurt dışındaki 250+ den fazla kurumsal müşterisine sunmaktadır.

  • 2023 yılında Türkiye’de ve dünyada, bankacılıktaki dijital dönüşüm liderliğini sürdüren Akbank’ın Qlik Sense kullanarak geliştirilen Mobil Argus – Yıldızlar Kulübü uygulaması, Future of Cloud & AI Awards – Data & Advanced Analytics dalında ödül aldı.
  • 2022 yılında Akbank’ın Qlik Sense kullanarak geliştirilen Mobil Argus Yeni Satış Primi uygulaması, IDC CIO Summit 2022 3.lük ödülüne layık görüldü.
  • 2020 yılında Akbank’ın Qlik Sense kullanarak geliştirilen Mobil Argus uygulaması, “IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri” kapsamında, “Digital Trailblazer ( Dijital Öncü )” kategorisinde birincilik ödülü kazandı.
  • 2019 yılında DQ Türkiye TİM-TEB ve Ekonomi Bakanlığı’nın Türkiye’nin Girişimcileri ödül töreninde ilk 50 girişim arasına girmiştir.
  • 2018 yılında #FITZirve2018 Geleceğin Endüstri Teknolojileri Fuarında Check-Up BPM ürünü ile 1.lik ödülü almıştır.

DQ Türkiye, Software Arge San. ve Tic A.Ş. markasıdır.


Misyonumuz

Günümüzde en değerli şey bilgidir. Bu nedenle; kurumların değişen teknoloji ve şartlara hızla adapte olmasını sağlayarak, veri yönetimi çalışmalarına odaklanarak verimliliğin en üst seviyeye taşındığı, iş süreçlerin kontrol altına alındığı ve verinin anlamlı bilgiye dönüştürüldüğü iş zekası projeleri ile fark yaratmaktır.

Vizyonumuz

İş zekası ve veri yönetimi konularında, tecrübeli ve dinamik bir kadro ile tüm yenilikleri takip edip uygulayarak önce Türkiye’de sonra dünyada lider bir bilişim firması ve markası olabilmek.


Kalite Anlayışımız

Tüketiciler tarafından tercih edilen ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamış, Çevresine duyarlı, kurumsal sosyal sorumluluklarının bilincinde etkin, etik kurallara ve yasalara saygılı, Referans olarak gösterilen bir şirket olmaktır.

Bu amaçlarımıza ulaşabilmek için temel ilkelerimiz;
Müşterilerimize hizmet kalitemizle birlikte değerlendirildiğinde rekabetçi ürünler sunmak, Satış öncesi ve sonrası hizmette hızlı olmak, Daima ulaşılabilir olmak, Her zaman ve her alanda en iyiyi sunabilmek için yaratıcı ve yenilikçi düşünmek, En son teknolojiyi kullanmak ve böylece güven duyulan bir şirket olmaktır.